رویدادهای مربوط به روز جهانی پناهندگان در اطراف شما

امروز روز جاهنی پناهندگان است ! شهرهایی در اطراف یونان در حال برگزاری فستیوال ها، سخنرانی ها و رویدادهای دیگر برای تجلیل از قدرت، شجاعت و استقامتِ پناهندگان هستند.

رویدادهای مختلف در آتن، تسالونیکی و لسبوس را که بین 20 و 22 جون/ژوئن برگزار می‌شوند را از اینجا چک کنید:


آتن

"باهم": ویدئو، معاون شهردار، موسیقیِ افغانستانی و چیزهای بیشتر

اطلاعات بیشتر : این رویداد شامل یک جلسه گروهیِ مباحثه است که توسط خبرنگارِ یونانی دیمیتریس آنگلیدیس، صحبت‌های پناهجویان، ویدئو و نمایش عکسِ، جلسه پرسش و پاسخ و یک اجرای زنده موسیقی از پناهندگان کشور افغانستان تهیه شده است.

معاون شهردار آتن برای شروع برنامه، یک سخنرانی خوشامدگویی خواهد داشت که توسط 15 سازمان بشردوستانه به اجرا درآمده است.

بحث در مورد ”ادغام پناهندگان: راهِ مثبتِ در پیش رو“

اطلاعات بیشتر: ”ادغام پناهندگان: راهِ مثبتِ در پیش رو“ عنوانِ این برنامه است که توسط شورای یونان برای پناهندگان برنامه‌ریزی شده است. دانشگاهیان، اعضای GCR، و پناهجویانی که تجربه‌های شخصی‌شان را در بحث به اشتراک می‌گذارند، در بین سخنران‌ها حضور خواهند داشت.

در این مورد بیشتر از اینجا بخوانید:

صفحه فیسبوکِ این برنامه (به زبان انگلیسی و یونانی).

سخنرانی در مورد پناهندگان از کشور افغانستان در یونان و اروپا

اطلاعات بیشتر : محمد میرزایی، موسس سازمانِ «نسلِ خارج از افغانستان»، در مورد تاریخچه الگوهای پناهجویی، سیستم پناهندگی در اروپا، مرزها، کودکان یا اطفال بدون همراه و روند ادغام در جامعه صحبت خواهد کرد.

  • زبان‌ها : فارسی، دری و انگلیسی
"آرزوهای پناهندگان": بحث در مورد پناهندگی، فستیوالِ غذا و چیزهای بیشتر

  • کجا: تالار شورای شهر آتن و میدان کوتزیا / Kotzia
  • چه موقع: سه‌شنبه، 20 جون/ژوئن، ساعت 5 بعدازظهر تا 10 شب

  • اطلاعات بیشتر: انجمن پناهندگان یونان و عفو بین‌الملل یونان دو رویداد را سازماندهی کرده است:

  • 5 بعدازظهر تا 7:30 بعدازظهر در شورای شهر: "روند پناهندگی و اِدغام: حال و آینده،" بحث گروهی با نمایندگانی از سرویس پناهندگی یونان، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌ها.

  • ساعت 6:30 بعدازظهر تا 10 شب در میدان کوتزیا/Kotzia فستیوال چند فرهنگی غذا و موسیقی از کشورهای سوریه و افغانستان، فعالیت‌هایی برای بچه ها، بازار، نمایشگاه عکس و غیره.


تسالونیکی

غذا، موسیقی، صنایع دستی و غیره

اطلاعات بیشتر: این برنامه شامل غذا، موسیقی، صنایع دستی و نمایشگاه‌هایی است که توسط پناهندگان و یونانیان در همکاری با یکدیگر ایجاد شده است. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد/ UNHCR، سازمان‌های بشردوستانه و دولت‌های محلی این رویداد را سازماندهی کرده‌اند. همگی خوش آمدید!


لسبوس

نمایشگاه عکس، خوانش شعر و مهمانی چای

اطلاعات بیشتر : سازمان‌های بشردوستانه، محلی و پناهجویان برای یک نمایشگاه عکاسی دور هم جمع شده‌اند که پناهجویانی که در سال 1922 و یا اخیراً به لسبوس وارد شده‌اند را نشان می‌دهد. کودکانی که در کمپ موریا زندگی می‌کنند و بدون خانواده‌هایشان سفر می‌کنند نیز شعرخوانی خواهند داشت.

بعد از این نمایشگاه که از ساعت 8 شب تا 10 شب می‌باشد، صلیب سرخ یونان با چای و اِسنک در Olive Grove در کنار موریا از حاضرین پذیرایی خواهد کرد.


آیا برنامه دیگری از روز جهانی پناهندگان می‌شناسید که ما در مورد آن چیزی نگفته باشیم؟ یا سوالی دارید که بخواهید از ما بپرسید؟

در فیسبوک به ما پیغام بفرستید.

عکسی که در بالای صفحه می‌بینید، علی پناهنده‌ی ایرانی را نشان می‌دهد. DJ Sol

، در طول اجرای برنامه اخیر در کمپ الیوناس