پروازهای پیوستن به خانواده: چه کسانی می‌توانند در ماه جون 2018 آن را رزرو کنند؟

خدمات پناهندگی تایید کرده که پروازهای رایگانِ پیوستن به خانواده دوباره بزودی با بیانیه‌ای که تا چند ماه آینده اعلام می‌شود، از سر گرفته خواهد شد.

به علاوه، آن‌ها تایید کرده‌اند که‌ افراد بیشتری برای رزرو و خریداری بلیط‌ های پرواز پیوستن به خانواده واجد شرایط خواهند بود.

چه کسی واجد شرایط است

☎️ خدمات پناهندگی اعلام کرده که زمانی‌که نوبت‌تان برای رزرو بلیط فرا برسد با شما تماس خواهد گرفت، اما به طور کلی:

🇩🇪 افرادی که در یونان برای پیوستن به خانواده به آلمان در ماه جون 2017 تایید شده شده باشند می‌توانند پروازشان را همین حالا رزرو کنند. 🇩🇪

🇩🇪 به گفته‌ی خدمات پناهندگی، افرادی که در یونان برای پیوستن به خانواده به آلمان در ماه جولای 2017 تایید شده باشند، در اواخر ماه جون و جولای اجازه‌ی رزرو و خریداری پروازشان را دریافت خواهند کرد. 🇩🇪

🇩🇪 به گفته‌ی خدمات پناهندگی، افرادی که در یونان برای پیوستن به خانواده به آلمان در ماه نوامبر 2017 تایید شده باشند نیز اجازه‌ی رزرو و خرید بلیط پروازشان را در ماه جون خواهند گرفت. 🇩🇪

🇪🇺 افرادی که در یونان برای پیوستن به خانواده به هر کشور اروپایی (به غیر از آلمان) در ماه دسامبر 2018 یا ژانویه 2018 تایید شده باشند، می‌توانند همین حالا بلیط پروازشان را رزرو کنند. 🇪🇺

Family-Reunification-June1

من بین ماه جولای 2017 و اکتبر 2017 برای آلمان قبول و تایید شدم. آیا می‌توانم بلیطم را رزرو کنم؟

به گفته‌‌ی خدمات پناهندگی هنوز نمی‌توانید این کار را انجام دهید. از اینجا بخوانید که به چه دلیل:

بر اساس قوانین رسمی، بعد از اینکه شما برای پیوستن به خانواده تایید می‌شوید، 6 ماه فرصت دارید تا به کشور جدیدتان بروید. بعد از 6 ماه، کشور مقصد مانع ورود شما به آنجا خواهد شد.

با این وجود، آلمان بصورت غیر رسمی توافق کرده است که مهلت این کار را برای افرادی که در یونان هستند و برای پیوستن به خانواده بین ماه جولای 2017 و اکتبر 2017 تایید شده‌اند را افزایش دهد. این افراد حتی بعد از گذشت 6 ماه می‌توانند به آلمان بروند.

آلمان هنوز تایید نکرده که این مهلتِ 6 ماهه را برای افرادی که در ماه نوامبر 2017 یا دیرتر قبول شده‌اند افزایش می‌دهد، بنابراین خدمات پناهندگی یونان می‌خواهد اطمینان حاصل کند که این افراد حتما به موقع بلیط‌‌شان را رزرو کنند.

من در ماه فوریه برای کشوری به‌غیر از آلمان قبول و تایید شده‌ام. چه زمانی می‌توانم بلیط‌‌م را رزرو کنم؟

به گفته‌ی خدمات پناهندگی، شما احتمال دارد بتوانید در اواخر ماه جون این کار را انجام دهید.

FamilyReunificationdummypic

چه نکاتی را در آژانس مسافرتی باید بدانید

اگر برای پرواز تایید شده باشید، می‌توانید برای انجام رزرو با هزینه‌ی خودتان به هر آژانس مسافرتی در یونان مراجعه کنید.

کارت ثبت‌نام کامل اعضای خانواده‌تان را با مدرک تاییدیه به همراه داشته باشید.

مهم: به گفته خدمات پناهندگی باید اطمینان حاصل کنید که آژانس مسافرتی برای تایید پروازتان با واحدِ دوبلینِ خدمات پناهندگی تماس بگیرد تا بتوانید پرواز کنید. خدمات پناهندگی می‌گوید که آژانس مسافرتی باید قبل از رزروتان تماس بگیرد.

ما گزارش‌هایی شنیده‌ایم مبنی بر اینکه برخی افراد پول‌شان را از دست داده‌اند چرا که آژانس مسافرتی بلیطِ پروازشان را قبل از چک کردن با خدمات پناهندگی رزرو کرده بوده است.

آن‌ها می‌توانند از طریق شماره‌های 2106988748 و 2106988749 به واحد دوبلین دسترسی داشته باشند.

به یاد داشته باشید که این خطوط ممکن است بسیار شلوغ باشند. تعداد افرادی که در حال تلاش برای رزرو بلیط‌شان هستند بسیار زیاد است و خدمات پناهندگی در حال حاضر با کمبود کارکنان‌اش مواجه شده است.

به محض اینکه بلیط‌تان رزرو شد، از آژانس مسافرتی بخواهید که دوباره با واحد دوبلین تماس بگیرد و در مورد پروازتان به آن‌ها یادآوری کند — در این صورت، آن‌ها از این نکته مطمئن می‌شوند که کشور جدید منتظر ورود شماست.

شما می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید که یک کپی از برگه برنامه‌ی سفر و بلیط‌ را نیز برای‌تان بفرستند.

آیا می‌توانم همچنان منتظر خدمات پناهندگی یونان بمانم تا هماهندگی‌های بلیط‌ِ پروازم را انجام دهد و هزینه‌ی آن را بپردازد؟

اگر برای پیوستن به خانواده به هر یک از کشورهای اروپایی، به‌علاوه آلمان در صورتی‌که قبولی‌تان را از ماه نوامبر 2017 به بعد گرفته باشید ، باید حداکثر 6 ماه بعد از قبولی‌تان به آن کشور بروید.

سرویس پناهندگی یونان به ما گفته است که بزودی دوباره می‌توانند پروازهای رایگان برای پیوستن به خانواده را راه‌اندازی کنند، اما اگر ریسکِ از دست دادنِ مهلت 6 ماهه‌تان وجود دارد، نباید منتظر شوید.

بعد از 6 ماه، ممکن است کشوری که به آن می‌روید از ورود شما به آنجا جلوگیری کند و مجبور شوید در یونان بمانید.

پرواز و سفرتان به سلامت باشد!