به‌روز رسانی در مورد پروازهای پیوستن به خانواده ✈️

برخی افراد در حال حاضر می‌توانند بلیط‌های خودشان را برای پیوستن به خانواده رزرو و خریداری کنند.

سرویس پناهجویی یونان به Refugee.Info گفته است:

  • اگر در ماه‌های آوریل یا می ۲۰۱۷ برای پیوستن به خانواده در آلمان پذیرش گرفته‌اید، می‌توانید پروازتان را رزرو کنید.

  • اگر در ماه‌های اکتبر یا نوامبر ۲۰۱۷ برای پیوستن به خانواده به مقصد دیگر کشورهای اروپایی پذیرش گرفته‌اید (نه برای آلمان)، می‌توانید پروازتان را رزور کنید.

اگر متعلق به هر یک از این دو گروه هستید، می‌توانید به هر آژانس مسافرتی در یونان بروید و به هزینه خودتان پروازتان را رزرو کنید.

کارت ثبت‌نام کامل اعضای خانواده‌تان و مدارک پذیرش را همراه داشته باشید.

آیا چیز دیگری هم هست که باید بدانم؟

سرویس پناهجویی می‌گوید مطمئن شوید که آژانس مسافرتی با دفتر انتقال‌های بخش خدمات پناهجویی دوبلین تماس بگیرد تا تایید کند که شما می‌توانید پرواز کنید.

آژانس‌های مسافرتی می‌توانند از طریق 2106988748 و2106988749 به واحد دوبلین دسترسی داشته باشند.

فراموش نکنید که این خطوط تماس بسیار شلوغ هستند. تعداد افرادی که می‌خواهند بلیط‌شان را رزرو کنند بسیار بالا می‌باشد، و خدمات پناهجویی نیز در حال حاضر با کمبود تعداد کارکنان‌اش مواجه است.

وقتی‌که بلیط‌های‌تان رزرو شد، از آژانس مسافرتی بخواهید تا دوباره با بخش دوبلین تماس بگیرد و درباره پروازتان به آن‌ها یادآوری کنید ــــ به این ترتیب آن‌ها مطمئن خواهند شد که کشور جدیدتان در انتظار ورود شماست.

IMG_4302-1-3

چرا این دو گروه برای خریدِ بلیط‌های خودشان انتخاب شده‌اند؟

چرا این دو گروه؟ بنا بر گفته‌های سرویس پناهجویی، آن‌هایی که در ماه‌های آوریل و می ۲۰۱۷ برای پیوستن به خانواده به آلمان پذیرش گرفته‌اند یک سال است که در انتظار هستند.

آن‌هایی که برای پیوستن به خانواده به دیگر کشورهای اروپایی پذیرش گرفته‌اند باید قبل از سپری شدن ۶ ماه به آن کشور بروند در غیر این‌صورت حق پیوستن به خانواده‌شان را از دست خواهند داد.

آیا هنوز هم می‌توانم منتظر خدمات پناهجویی یونان بمانم تا هماهنگی‌های لازم و هزینه‌ی بلیط‌ را برای من انجام دهد و پرداخت کند؟

خدمات پناهجویی یونان به ما گفته که منتظر شدن برای این کار بسیار ریسک‌پذیر می‌باشد.

اگر شما منتظر پیوستن به خانواده به هر یک از کشورهای اروپایی به غیر از آلمان هستید، باید حداکثر ۶ ماه بعد از دریافت تاییدیه‌تان به آن کشور بروید.

بعد از ۶ ماه، ممکن است کشور مقصد مانع از ورود شما به آنجا شود و مجبور شوید در یونان بمانید‌.

ممکن است دوباره زمان زیادی طول بکشد تا خدمات پناهجویی یونان بتواند بلیط‌های پرواز برای موارد پیوستن به خانواده را رزرو کنند.

این به این معنی‌ست که ممکن است شما مهلتِ ۶ ماهه‌تان را از دست بدهید.

با وجود اینکه، این راه‌حل خوبی نیست، اما خدمات پناهجویی یونان به افرادی که واجد شرایط هستند و تاییدیه‌شان را از ماه اکتبر یا نوامبر ۲۰۱۷ دریافت کرده‌اند، شدیداً توصیه می‌کند که هر چه سریع‌تر بلیط‌های‌شان را رزرو کنند.

پرواز همگی‌تان بدون خطر و به سلامت باشد! ✈️ 👨‍👩‍👧‍👦