پروازهای پیوستن به خانواده: چه کسانی می‌توانند پروازشان را در ماه مِی ۲۰۱۸ رزرو کنند؟

خدمات پناهندگی تایید کرده که افراد بیشتری می‌توانند پرواز پیوستن به خانواده‌شان را در این ماه رزرو و خریداری کنند.

چه کسانی واجد شرایط هستند

🇩🇪 افرادی که در یونان هستند و برای پیوستن به خانواده به آلمان در ماه مِی ۲۰۱۷ تایید و پذیرفته شده‌اند، می‌توانند پروازشان را همین حالا رزرو و خریداری کنند. 🇩🇪

🇩🇪 خدمات پناهندگی به ما گفته افرادی در یونان که برای پیوستن به خانواده به آلمان در ماه جون ۲۰۱۷ پذیرفته شده باشند، اجازه دارند که کمی دیرتر در همین ماه بعد از ۲۰ مِی ۲۰۱۸ پروازشان را رزرو و خریداری کنند. 🇩🇪

🇪🇺 افرادی در یونان که برای پیوستن به خانواده به کشورهای اروپایی دیگر (به‌جز آلمان) در ماه دسامبر ۲۰۱۷ یا ژانویه ۲۰۱۸ تایید و پذیرفته شده باشند می‌توانند از همین حالا بلیط‌های پروازشان را رزرو و خریداری کنند.🇪🇺

من در ماه جولای ۲۰۱۷ برای آلمان تایید شده‌ام. آیا می‌توانم بلیط‌‌م را رزرو کنم؟

به گفته‌ی خدمات پناهندگی هنوز نمی‌توانید این کار را انجام دهید. اما به زودی نوبت‌تان فرا خواهد رسید.

چه چیزهایی را در مورد آژانس مسافرتی باید بدانید

اگر برای پرواز تایید شده باشید، می‌توانید به هزینه‌ی خودتان به هر آژانس مسافرتی در یونان که می‌خواهید مراجعه کنید و بلیط‌تان را رزرو کنید.

کارت‌های ثبت‌نام کامل اعضای خانواده‌تان را به همراه مدرک تاییدیه‌تان به همراه داشته باشید.

مهم: به گفته خدمات پناهندگی باید اطمینان حاصل کنید که آژانس مسافرتی برای تایید پروازتان با واحدِ دوبلینِ خدمات پناهندگی تماس بگیرد تا بتوانید پرواز کنید. خدمات پناهندگی می‌گوید که آژانس مسافرتی باید قبل از رزروتان تماس بگیرد.

ما گزارش‌هایی شنیده‌ایم مبنی بر اینکه برخی افراد پول‌شان را از دست داده‌اند چرا که آژانس مسافرتی بلیطِ پروازشان را قبل از چک کردن با خدمات پناهندگی رزرو کرده بوده است.

آن‌ها می‌توانند از طریق شماره‌های 2106988748 و 2106988749 به واحد دوبلین دسترسی داشته باشند.

به یاد داشته باشید که این خطوط ممکن است بسیار شلوغ باشند. تعداد افرادی که در حال تلاش برای رزرو بلیط‌شان هستند بسیار زیاد است و خدمات پناهندگی در حال حاضر با کمبود کارکنان‌اش مواجه شده است.

به محض اینکه بلیط‌تان رزرو شد، از آژانس مسافرتی بخواهید که دوباره با واحد دوبلین تماس بگیرد و در مورد پروازتان به آن‌ها یادآوری کند — در این صورت، آن‌ها از این نکته مطمئن می‌شوند که کشور جدید منتظر ورود شماست.

شما می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید که یک کپی از برگه برنامه‌ی سفر و بلیط‌ را نیز برای‌تان بفرستند.

IMG_4302-1-2

آیا می‌توانم همچنان منتظر خدمات پناهندگی یونان بمانم تا هماهندگی‌های بلیط‌ِ پروازم را انجام دهد و هزینه‌ی آن را بپردازد؟

خدمات پناهندگی یونان به ما گفته که منتظر شدن بسیار ریسک‌پذیر می‌باشد.

اگر برای پیوستن به خانواده به هر یک از کشورهای اروپایی به غیر از آلمان منتظر هستید، باید حداکثر ۶ ماه بعد از قبولی‌تان به آن کشور بروید.

بعد از ۶ ماه، ممکن است کشوری که به آن می‌روید از ورود شما به آنجا جلوگیری کند و مجبور شوید در یونان بمانید.

ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا خدمات پناهندگی دوباره بتواند برای موارد پیوستن به خانواده، بلیط‌های پرواز را رزرو کند.

این بدین معناست که احتمال دارد شما مهلتِ ۶ ماهه‌تان را از دست بدهید.

با وجود اینکه، این راه‌حل مناسبی نیست اما خدمات پناهندگی یونان به شدت توصیه می‌کند که افراد مشمول و واجدشرایط که تاییدیه‌شان را از ماه دسامبر ۲۰۱۷ و ژانویه ۲۰۱۸ گرفته‌اند، هر چه سریع‌تر بلیط پروازشان را رزرو کنند.

پرواز و سفرتان به سلامت باشد!