آژانس جدیدی مسوولیت کمک نقدی برای افرادی که در یک خانه شخصی در آتیکا زندگی می‌کنند را به عهده می‌گیرد 💳🇬🇷

آیا در آتن زندگی می‌کنید و به کمک نقدی نیاز دارید؟

در روز ‍۱ فوریه، خدمات امداد کاتولیک (CRS) مسوولیت کمک نقدی برای افرادی که در خانه شخصی در آتیکا زندگی می‌کنند را به عهده گرفته است.

Screen-Shot-2018-02-12-at-22.05.38

اگر در خانه‌ی شخصی در آتن زندگی می‌کنید — چه در خانه‌‌ای که خودتان اجاره کرده باشید و یا در خانه‌ی دوستان و یا فامیل‌تان اقامت داشته باشید — چندین مورد وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید.

۱. روش جدید برای درخواست کارت نقدی

اگر در یک خانه‌ی شخصی زندگی می‌کنید و می‌خواهید که برای کارت نقدی ثبت‌نام کنید، دیگر نمی‌توانید این کار را با پیغام دادن به صفحه‌ی Refugee.Info انجام دهید.

در عوض،‌ در حاضر می‌توانید برای درخواست کارت کمک نقدی با خط زیر تماس بگیرید

خط تلفن اتحادیه کمک نقدی یونان . خدمات امداد کاتولیک/CRS، این خط تلفن را اداره می‌کند.

01_Greece-cash-alliance-info_FA

به‌محض اینکه با این خط تلفن تماس بگیرید، می‌توانید انتظار بازدیدِ CRS را از محل زندگی‌ و مدارک‌تان برای بررسی معتبر بودنِ آن‌ها داشته باشید. بعد از آن، وضعیت‌تان هر ماه باید بررسی و تصدیق شود.

۲. هیچ‌کسی نوبت‌اش را در لیست انتظار از دست نداده است

سازمان IRC، که تا قبل از این مسوولیت کمک نقدی برای افرادی که در خانه‌های شخصی زندگی می‌کردند را بر عهده داشت، لیستِ انتظاری از افرادی که در نوبت هستند دارد. به گفته‌ی خدمات امداد کاتولیک/CRS، این لیست انتظار در اولویت قرار خواهند گرفت.

خدمات امداد کاتولیک/CRS به Refugee.Info گفته است که «هیچ نیازی به ثبت‌نامِ دوباره نیست، سازمان IRC اطلاعاتِ ثبتِ افراد را با ما به اشتراک گذاشته است و ما با آن افراد تماس خواهیم گرفت.»

خدمات امداد کاتولیک/CRS اضافه کرد که «جای شما در لیست جابجا نخواهد شد».

Screen-Shot-2018-02-11-at-15.01.08-2 عکس از: UNHCR/Yorgos Kyvernitis

۳. قوانین واجد شرایط بودن برای کمک نقدی تغییری نکرده است

شما می‌توانید در مورد واجد شرایط بودنِ افراد برای کمک نقدی از

صفحه‌ی کمک نقدی در وبسایت Refugee.Info اطلاعات بیشتری بدست آورید .

خدمات امداد کاتولیک/CRS به ما گقته که اگر قبلن درخواست‌تان برای کمک نقدی رَد شده بوده اما حالا واجد شرایط هستید، می‌توانید با خط تلفن هات‌لاین تماس بگیرید و آن‌ها را در جریان بگذارید.

به گفته‌ی خدمات امداد کاتولیک/CRS: «اگر شرایطی که به رَد شدنِ درخواست‌تان منجر شده بوده تغییری نکرده است، همچنان هم نخواهید توانست کمک نقدی دریافت کنید. برای مثال، اگر مدارک معتبر نداشتید و به همین دلیل درخواست‌تان رَد شده بوده و هنوز هم این مشکل را برطرف نکرده باشید، درخواست‌تان دوباره رَد می‌شود.»

به گفته‌ی خدمات امداد کاتولیک/CRS، «اگر در طول این زمان، مدارکِ معتبر گرفته باشید، می توانید دوباره درخواست بدهید».

Screen-Shot-2018-02-05-at-14.54.57

۴. اگر شماره تلفن‌تان را تغییر داده‌اید، با این خط تلفن/هات‌لاین تماس بگیرید

به گفته‌ی خدمات امداد کاتولیک/CRS، چه منتظر کارت نقدی باشید و چه کارت نقدی‌تان را گرفته باشید، دانستنِ این نکته بسیار مهم است که در صورتِ تغییر شماره تلفن‌تان با هات‌لاین تماس بگیرید و آن‌ها را در جریان بگذارید.

به گفته‌ی خدمات امداد کاتولیک/CRS، اگر اطلاعات تماس‌تان را به‌روز نکرده باشید، «ممکن است که مقادیری از پول نقدتان را از دست بدهید».

Screen-Shot-2018-02-11-at-15.01.26-1 عکس از: UNHCR/Yorgos Kyvernitis

۵. اگر در حال حاضر کارت نقدی دارید، منتظر یک تماس از خدمات امداد کاتولیک/CRS باشید

اگر در یک محل اقامت شخصی در آتیکا زندگی می‌کنید، خدمات امداد کاتولیک/CRS شما را به تایید و تصدیقِ موقعیت‌تان در دفتری در آتن فرا می‌خواند. به گفته‌ی CRS، آدرس را در طول تماسی که با آن‌ها دارید به شما خواهند گفت.

به گفته‌ی خدمات امداد کاتولیک/CRS، شما ظرف یک ماه بعد از آن، مبلغ‌تان را دریافت خواهید کرد.

عکس روی جلد: UNHCR/Yorgos Kyvernitis