کارکنان سرویس پرداخت نقدی آتن برای افرادی که در لیست انتظار هستند کارت صادر می‌کنند

در روز دوشنبه 3 سپتامبر، کارکنان دفتر پرداخت نقدی آتن شروع به صدور کارت برای افرادی که در لیست انتظار بودند و روند تائید را به پایان رساندند کردند.

آنها افرادی که مدت طولانی‌تری در لیست انتظار بودند را در اولویت قرار دادند.

کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) تخمین زده که تاکنون حدود 240 کارت صادر شده است.

از آنجاییکه معترضان به تصرف دفتر پرداخت نقدی در خیابان آکومیناتو (Akominatou) ادامه می‌دهند، سازمان‌هایی که برنامه پشتیبانی پرداخت نقدی آتن را مدیریت می‌کنند، در حال‌ حاضر از راه دور مشغول کار هستند تا کارت پرداخت نقدی را پاکسازی کنند.

کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) مسئول پشتیبانی پرداخت نقدی در یونان است، در حالیکه شرکای آن یعنی خدمات امداد کاتولیک (CRS) و کاریتاس (Caritas) درخواست‌ها را رسیدگی و برای درخواست‌کنندگانی که واجد شرایط هستند در منطقه‌ی شهری آتن کارت صادر می‌کنند.

آنها همچنین همکارانی از سایر بخش‌ها را موظف کرده‌‌اند که روی پشتبیانی پرداخت نقدی کار کنند تا تمام  2,900 نفری که در لیست انتظار هستند را فرا بخوانند و تائید کنند.

بر اساس اظهارات CRS، همه کسانی که در لیست انتظار هستند فراخوانده شده‌‌اند.

آنها به ما گفته‌‌اند که تقریبا نیمی از افرادی که فراخوانده شده‌‌اند یا پاسخ نداده‌‌اند یا اینکه در دسترس نبوده‌‌اند.

اگر شما در لیست انتظار هستید اما هیچ خبری از CRS نشنیده‌‌ایده، ممکن است آنها نتوانسته باشند با شما به دلیل اینکه اطلاعات تماس‌تان تغییر کرده تماس بگیرند.

سازمان‌های پرداخت نقدی آتن گفته‌‌اند که آنها به زودی زمانی را اعلام خواهند کرد که افراد تماس بگیرند و اطلاعات تماس‌شان را به‌روزرسانی کنند.

ماموران پرداخت نقدی گفته‌‌اند که آنها برای اینکه این تماس‌ها را بلافاصله دریافت کنند آماده نیستند.

چگونه می‌توانم برای کارت پرداخت نقدی ثبت‌نام کنم؟

در حال حاضر، CRS به ما گفته است که آن‌ها هیچ ثبت‌نام جدیدی را تا زمان اتمام پرونده‌ها و درخواست‌های عقب‌افتاده، ثبت‌ نمی‌کنند. آن‌ها در مورد اینکه این کار چقدر طول می‌کشد اطلاعی در دست ندارند.


چرا آنها کارکنان بیشتری استخدام نمی‌کنند؟

هم UNHCR و هم  CRS به راهنمای پناهندگان (Refugee.Info) گفته‌اند که به دلایل مربوط به قوانینِ بودجه‌شان، امکان استخدام کارمندان بیشتر برای امور نقدی را ندارند.


دفتر برنامه پرداخت نقدی آتن چه زمانی باز است؟

دفتر پرداخت نقدی یونان به دلیل تصرف توسط معترضان که در اوایل ماه آگوست آغاز شده همچنان بسته خواهد ماند.

کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) به راهنمای پناهندگان (Refugee.Info) گفته است که آنها همچنان در حال مذاکره با معترضان هستند و معترضان هم گفته‌اند که به‌زودی دفتر پرداخت نقدی آتن را ترک خواهند کرد.

به گفته‌ی UNHCR، معترضان در حال حاضر و بعد از اینکه با نماینده‌ی وزارت سیاست مهاجرت یونان، ایلیاس میلتیادیس کلاپاس (lias Miltiadis Klapas) دیدار کردند، مصمم هستند که دفتر را ترک کنند.

کلاپاس قول داده که وزاتخانه به‌طور جدی خواسته های پناهندگان در مورد پشتیبانی مالی برای افراد بی‌سرپناه و کسانی که آدرس ثابت ندارند را دنبال کند.

البته، تیم پرداخت نقدی گفته است که حتی پس از اینکه معترضان دفتر را ترک کنند، آنها حدود دو هفته زمان نیاز دارند تا دفتر را آماده کنند.


آیا خط ویژه کمک مالی نقدی کار می‌کند؟

خط ویژه اتحاد کمک نقدی یونان همچنان کار می‌کند، اما این روزها خطهای تماس در طول ساعات کاری شلوغ هستند.

کارکنان پرداخت نقدی به تماس‌گیرندگان توصیه می‌کنند تا وقتیکه با خط ویژه تماس می‌گیرند صبور و پی‌گیر باشند، و معتبرترین و دقیق‌ترین اطلاعات تماس ممکن را برای دسترسی ارائه کنند.

 این تنها راهی است که آنها می‌توانند با شما تماس بگیرند.

از هم‌‌اکنون، میز کمک‌رسانی دفتر بسته است، و هیچ جای دیگری برای مراجعه‌ی حضوری برای کمک گرفتن درباره کارت پرداخت نقدی شما وجود ندارد.

شنیده‌ام که UNHCR و CRS دفتر دیگری در اکزارچیا (Exarchia) باز کرده‌اند. آیا این حقیقت دارد؟  

خیر. چند هفته قبل، بعد از اینکه ما گزارش کردیم تمام عملیات پرداخت نقدی آتن متوقف شده است، بعضی از شما به گفتید که ماموران پرداخت نقدی از یک دفتر پرداخت نقدی جدید کار می‌کنند.

ما صدای شما را شنیدیم و در این مورد جستجو کردیم، و متوجه شدیم که کارمندان در محل دیگری به نام یک دفتر مکعب در اگزارچیا (The Cube in Exarchia) تنها برای یک هفته کار می‌کردند — اما هنوز هم کارت نقدی جدید صادر نمی‌کردند.

بر اساس گفته‌های UNHCR و CRS، کارکنان پرداخت نقدی از این محل برای بررسی صلاحیت افرادی که در لیست انتظار هستند استفاده می‌کردند تا از اتلاف وقت بیشتر جلوگیری کنند.

به گفته‌ی این سازمان، افرادی که در این فضای جایگزین مورد تایید قرار بگیرند به محض اینکه CRS شروع به صادر کردنِ دوباره‌ی کارت نقدی کند، کارت نقدی دریافت می‌کنند.

اما CRS چند هفته قبل کار کردن در این محل را متوقف کرد.

من تا امروز برای چند ماه است که کمک نقدی دریافت می‌کنم، اما این ماه دریافت نکردم. دلیل این امر چیست؟

اگر برای دریافت کمک نقدی پذیرفته شده‌‌اید اما مدارکتان در آستانه‌ی انقضا هستند یا یکی از مدارک یا اطلاعاتتان در جریان روند درخواست دچار نقص بوده است، ممکن است لازم باشد تا به‌صورت حضوری تائید بگیرید.

در برخی موارد دیگر، افرادی که دارای کارت پرداخت نقدی هستند ممکن است لازم باشد که هر ماه وارد روند تائید شوند تا بتوانند همچنان کمک نقدی دریافت کنند.

دفتر پرداخت نقدی روند تائید را فقط از طریق تلفن ادامه خواهد تا زمانی که دفتر پرداخت نقدی آتن دوباره باز شود.

اگر قبلا کمک نقدی دریافت می‌کردید اما این ماه چیزی دریافت نکردید، ممکن است ماموران نقدی تلاش کرده باشند تا با شما تماس بگیرند اما موفق نشده‌‌اند.

شما می‌توانید این موضوع را از طریق تماس با خط ویژه با شماره‌های زیر گزارش کنید:

شماره‌ی تماس برای همه‌ی زبان‌ها:00302103300170
شماره‌‌های واتزاپ و وایبر برای زبان‌‌های عربی و فرانسوی:00306944514441
برای تمام زبان‌‌های دیگر:
00306940716099
ساعات کاری: دوشنبه تا جمعه، از ساعت 9 صبح تا 3 بعدازظهر


ما شما را در جریان قرار خواهیم داد.

راهنمای پناهندگان (Refugee.Info) به پیگیریِ این وضعیت و اتفاق‌های بعد از آن می‌پردازد و به محض اینکه خط تلفنی امور نقدی دوباره شروع به ثبت‌نام کند، شما را در جریان می‌گذارد.

ما اهمیت اطلاعاتِ کمک نقدی را می‌دانیم، به خصوص به این دلیل که بسیاری از شما زمان بسیار زیادی را برای دریافت کارت کمک نقدی منتظر بوده‌اید.

از همه‌ی کسانی که در مورد این وضعیت در مورد امور نقدی برای ما در آتن اطلاعات فرستادند ممنونیم.

هر زمان که شما به ما بگویید اطلاعات بیشتری در مورد یک خبرِ خاص وجود دارد، ما حتمن در مورد آن جستجوی بیشتری می‌کنیم.

یادداشت: متاسفانه، راهنمای پناهندگان (Refugee.Info) امکان ثبت‌نام شما را برای کارت نقدی ندارد — ما فقط می‌توانیم برای شما اطلاعات فراهم کنیم.

📸 Daphne Tolis